Kapat
Excel Destek 369 3

Excel Açılış Şifresi Düzenleme Şifresi Koyma

Excel Açılış Şifresi Düzenleme Şifresi Koyma Resimli Anlatım Kolay Kullanım.

Sevgi arkadaşlar bu dersimizde sizlere konu isminden de anlaşılacağı gibi Excel açılış koruma şifresi koymayı anlatacağız. Excel verilerimiz en iyi şekilde koruma altında paylaşmayı da anlatacağız. Hem verilerimizi paylaşırken hem de değiştirilmesine ve bozulmasını koruma altına alacağız.

Başlıyoruz.

Öncelikle Kişisel Excel dosyamızı açalım. Sol üst menülerden  Dosya

Excel şifre koyma 1 

Farklı kaydet

Excel şifre koyma 2

Araçlar daha sonra Genel Seçenekler

Excel şifre koyma 3

  1. Okta Resimde açma parolası: Excel sayfamızı açmak için gerekli olan şifremizi belirleyeceğimiz yerdir. Bur dan şifremizi belirledikten sonra.
  2. Okta Resimde Değiştirme parolası: Bu Bölüme Excel sayfa içindeki verilerimizi değiştirme düzenlemek için gerekli olan şifreyi belirliyoruz. Bu Şifreyi sadece kendimiz veya güvendiğimiz kişilere veriyoruz. Bu sayede önemli verilerimizin deforme olmasına engel oluyoruz. 

Excel şifre koyma 4

Şifreleri Belirledikten sonra bize önce açma ve daha sonra değiştirme şifreleri tekrar soruyor bizde açma ve değiştirme şifrelerini tekrar girip tamam diyoruz. Daha sonra isminde değişiklik yapıp kaydet diyerek işlemi sonlandırıyoruz.

 

Excel şifre koyma 5

Alttaki resimde de görüldüğü üzere bize açma şifresi sordu bur da açmak için girdiğimiz şifreyi giriyoruz.

Excel şifre koyma 6

Bir sonraki Resime dikkat etmenizi rica ediyorum. Bur da 1. ok işareti ile belirlediğimiz yere değiştirme şifremizi girmemizi istiyor. Değiştirme şifremizi girerek “Tamam” Bu aktif olunca Tamam diyerek dosyamıza ulaşıp gerekli ayarlamaları verilerimizi güvenli bir şekilde giriyoruz.

2. oktaki “Salt Okunur” Butonu aktif durumda yani Dosyanızı veri koruması için Açma şifresi verdiğiniz kişilere bur da ki Salt Okunur Butonunu kullanmasını istiyorsunuz. Bu Butonu kullanan kişiler her türlü okuma ve düzenleme yapar ama asla dosya üzerine kayıt edemez. Bizde Bu Şekilde Dosyamıza ve Verilerimize zarar gelmeden korumuş oluyoruz.  

Excel şifre koyma 7

Sevgili Arkadaşlar bu konuda Sizlere Excel tam korumalı veri paylaşmayı ve dosyalarımızı nasıl koruruz bunu anlatmış olduk. 

Mevlam Anlatmayı bize kolay Kıldı Sizlerede Anlamayı Kolay Kılsın (Amin)

Saygılarımla:

Mustafa YILDIZ

“Excel Açılış Şifresi Düzenleme Şifresi Koyma” üzerine 3 yorum

  1. kabil dedi ki:

    harika açık seçik anlatım olmuş teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bot Kontrolü cevabı Rakamla Yazınız * Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.