Kapat
Manset 1.651 14

Lenovo A806 VIBEUI V2.0 1536 Rom Türkçe En İyisi Bu

Lenovo A806 VIBEUI V2.0 1536 Rom Türkçe En İyisi

Sevgili arkadaşlar bugün sizlere Lenovo A806 modeline ait bir Android rom tanıtacağım. Bu model Türkiye piyasasın da olmayan bir model olup pek fazla bir içerik mağlesef yoktur. Tr desteğine bir iki forumla kalmıştır. Lakin Türkiye de uygun fiyat ve imailde sıkıntı çıkartmadığı için tercih sebebidir.

Lenovo A806 1536 Rom Hakkında Bilgiler Nelerdir?

Bu rom %98 civarı Türkçe optimize edilmiş 1447 paralı satılan rom daki benim gördüm 2 önemli hata ortadan kaldırılmış kamera ile çekilen resimleri görüntülerken ön izleme hatası veriyordu. Bu gibi hatalar ortadan kaldırılmış ben şuan bu romu kullanıyorum sizinde kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Google Uygulamaları ve tr uygulamaları gibi uygulamalar kendiliğinden geliyor. Hava durumu sıkıntısız çalışıyor. Ben çok aradım çok sayıda rom indirip kurdum bu telefona sahip kişiler benim ne demek istediğimi çok iyi anlamışlardır. Bence hemen bu roma geçin arkadaşlar.

Rom Yüklemeyi Nasıl Yaparım? 

Öncelikle telefonumuzu kapatalım Daha sonra Ses Açma+ Kapama tuşuna aynı anda basarak Power Açma tuşuna basılı tutalım lenovo yazısı gelince Power recovery menu gelincede ses tuşlarını bırakalım yukarı aşağı yaparak sırası ile Wipe + format adımları izleyerek gerekli rom yükleme aşamasına geçip install diğerek hafıza kartına secip romun olduğu klasörden romu seçip yükleyelim tekrar başlatıp romun tadını çıkartın. Bu adımı ayrıntılı anlatmadım isteyen yorum bıraksın yardımcı olalım.

Rom İndirme Adresi
İndir

Ekran Görüntüsü;

 

Kurulum Nasıl yaparım?

 1. İlk önce üste verdim linkteki rom dosyamızı indirelim ve hiç açmadan Scard kartımıza atalım.
 2. Telefonumuzu kapatalım ve Ses Açma+Ses Kısma+Power Tuşlarına Aynı anda Basalım Lenovo yazısı gelince İlk önce Power Tuşunu Recoveri Menü gelincede ses açma ve kapatma düğmelerini bırakalım.
 3. lenovo a806 recovery mod gibi Recovery menümüze geçmiş bulunmaktayız.
 4. Sırası ile ilk Önce “Wipe Data/Factory Reset” seçiyoruz Ses Açma ve kapatma düğmeleri ile Power Düğmesi ile Basıp “Yes” Olan seçeneği seçip işlem yapmasını bekliyoruz.
 5. Tekrar ana Recovery menüsüne gelecektir. şimdi “wipe cache partition” secip yine “Yes” diyoruz ve sıfırlamaya işlemini yapıyoruz.
 6. “advanted” seçip açılan menüden “wipe dalvik cache” seçip yine “Yes” diyoruz.
 7. “mounts and storage” menüsüne geçiyoruz. sırası ile 1. “Format /data 2. Format/system 3. Format/cache teker teker seçip yine “Yes” seçeneği ile seçip tüm verileri sıfırlamış olduk.
 8. İnstall Zip seçiyoruz açılan menüden “choose zip from sdcard” seçip Romu koyduğumuz yerden seçiyoruz. Yine açılan sayfada “Yes” diyerek işlemi başlatıyoruz. Seçme işlemi Power tuşudur.
 9. işlem bittikten sonra yeniden başlatıyoruz. İşlem bu kadar.

Son Olarak Arkadaşlar Google PlayStore uygulamaya girince kapanması gibi bir sıkıntısı var Bunu aşmak için Alttaki güncel Google Play Uygulamasını indirip kuruyoruz işlem tamam.

Google Play indir

Recovery İndirmek ve yüklemek için Şu Adresi Ziyaret Ediniz

 

“Lenovo A806 VIBEUI V2.0 1536 Rom Türkçe En İyisi Bu” üzerine 14 yorum

 1. Mehmet dedi ki:

  Kardeş şu olayı sırasıyla bir anlatırmısınız rica etsek!

  1. @zrail @zrail dedi ki:

   Tabi ki anlatırım. Konu Altına ilave ediyorum ordan bakarsınız

   1. Aras dedi ki:

    Beyler wifi ye bağlanınca çalıştırmayı durdurdu hatası verıyor acil yardm edın rom güncelleyin

    1. @zrail @zrail dedi ki:

     Kardeş tam olarak ne yaparken hata veriyor açık yazarmısın

     1. ARAS dedi ki:

      ADMİN BEY LÜTVEN GMAİLDEN VEYA SOSYAL MEDYADAN MESAJ YAZARMISINIZ WİFİYE BAĞLANDIGIMDA WİFİ ÇALIŞTIRMAYI DURDURDU DİYOR YARDIMCI OLABİLRMİSİN

     2. @zrail @zrail dedi ki:

      Sayın Aras bey söz konusu wifi bağlanırken hata verme problemi karşılaşmadımız bir problem çeşiti ama wifi ağına paylaşım yaparken şifreli olursa durduruldu hatası alınmaktadır sizinki hangi hata bağlanırken mi internet paylaşırken mi?

  2. ali dedi ki:

   indir butonuna tıkladığımda romu indirmiyo yeniden aynı sayfaya yönleendiriyo

   1. @zrail @zrail dedi ki:

    Düzenleme yapıldı

 2. Aslan dedi ki:

  merhaba
  %50 ye gelince failed yazıp yükleme duruyor.
  yardımıc olabilirmisiniz.

  1. @zrail @zrail dedi ki:

   Tabiki yardımcı olurum tam olarak yaptınız işlemleri yazar mısınız?

   1. Mehmet dedi ki:

    Admin kardeş, aynı sorun bende de oluştu. Yazılan adımları aynen uyguladım fakat romu yüklerken %50ye gelince kırmızı bir çarpı işareti ile install failure yazısı çıkıyor altındada back tuşu ile tekrar ana menüye dönüyor. Rica etsem yaptığınız işlemleri adım adım anlatırmısınız? Benim gibi yapamayan arkadaşlarıda aydınlatmış olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

    1. @zrail @zrail dedi ki:

     tam anlatım yapıldı kolay gelsin

     1. Taner dedi ki:

      kendi orjinal recovery si ile yapınca %50 de kalıyor maalesef. Yukarıda görünen cwm recovery yi sp flash tool yardımı ile telefona kurdum öyle denedim oldu. Yukarıdaki sırayı takip etmediğimden mi bilemiyorum türkçe dil seçilince google play store dan ve bazen wifi ayarlardan atıyor. İngilizce seçince sıkıntı yok. Onu da çözersem paylaşırım…

     2. @zrail @zrail dedi ki:

      Google storeden atmasını engellemek için güncel bir googlestore indir telefona kur çözülüyor ben bu şekilde çözüm buldum şuan sıkıntı yok hatta paylaşıyorum konu altında indir sıkıntı kalmasın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bot Kontrolü cevabı Rakamla Yazınız * Zaman sınırı bitmiştir. CAPTCHA yeniden yükleyin.